Mūsu sportist rezultāti Belgradā

Kopumā Latviju pārstāvēja 13 vieglatlēti, kas startēja sekojošās disciplīnās: tāllēkšanā (15., 19., 29. v.), trīssoļu lēkšanā (14. v.), kārtslēkšana (13 v), 3000 m skrējienā ar šķēršļiem (finālā 11.v.), 1500 m skrējienā (finālā 12 v.), šķēpmešanā (1. v.) lodes grūšanā( 5.v.), vesera mešanā(finālā 12.v.), diska mešanā (kvalifikācijā 10. v.) un 400 m skrējiens ar barjerām (pirmajā piegājienā 6.v. un pusfinālā 13.v.) 

Izcilu rezultātu un vienīgo zelta medaļu Latvijai ieguva šķēpmetējs Ainārs Kovals (LU). Tā ir otrā reize, kad Kovals triumfē Universiādē. Pirmo reizi tas viņam izdevās pirms četriem gadiem Turcijā. Pirms diviem gadiem Universiādē uzvarēja Vadims Vasiļevskis, bet Kovals ieguva III vietu. Šajās sacensībās Ainārs Kovals uzvarēja ar rezultātu 81,58 metri, ko sasniedza otrajā mēģinājumā.

5. vietu izcīnīja arī vieglatlēts Māris Urtāns ( LSPA) lodes grūšanā, finālā iekļuva ar 6. rezultātu, bet finālā uzlaboja savu pozīciju par vienu vietu.

Šoreiz sporta vingrotāju starts bija labs un pārliecinošs, bet diemžēl medaļas iegūt neizdevās. Labāko rezultātu parādīja vingrotājs Dmitrijs Trefilovs (LSPA), kurš ieguva 5. vietu vingrojumā uz zirga ar rokturiem. Pirms kvalifikācijas starta Dmitrijs guva traumu iesildoties un uzstāties daudzcīņā tā kā bija plānots nebija fiziski iespējams. Tāpēc viņš startēja tikai divos rīkos: stienī un zirgā ar rokturiem. Finalā Dmitrijs iekļuva ar 7. rezultātu, bet tad savu sniegumu uzlabojam par divām vietām – kopvērtējumā izcīnot 5. vietu starp 90 dalībniekiem. Otrs vingrotājs Vitālijs Kardašovs (TSI) uzstājās daudzcīņā kur ieguva 39. vietu 120 sportistu konkurencē, bet labāko rezultātu parādīja atbalsta lēcienā, kur ieņēma 9. vietu.

Basketbolisti 24 komandu konkurencē ierindojās pa vidu – 12. vietā.

Latviju pārstāvēja 4 džudisti no LU un LSPA (3 v+1 s), bet diemžēl visiem bija zaudējumi jau pirmajā cīņā.

Tenisu pārstāvēja RESEBAA sportists, LU – galda teniss

Latviju pārstāvēja četri paukotāji ( trīs Daugavpils Universitātes studenti, 1 - pašlaik mācas Anglijā), viens sportists startēja ar (sabre) 48 paukotāju konkurencē ierindojas 45. vietā un tris atlēti stārtēja ar (epee), rezultāti: 48.,67. un 71. vietas.

Mākslas vingrošanā - Latviju pārstāvēja Alīna Sulojeva (RTU), uz sacensībām atbrauca stiprākas pasaules vingrotājas - esošas Olimpiskās spēles un Pasaules čempionātu medaļnieces. Visu zvaigžņu konkurencē Alīna ierindojas 35. vietā. Vislabāko rezultātu Alīna paradīja vingrojumā ar lentu ieguva 23.vietu.

 

/Informācija sagatavota pamatojoties uz www.lusf.lv sagatavotajiem datiem/