XXVI SELL studentu spēles

2010. gada 21. - 23. maijā Igaunijā, Tartu pilsētā norisinājās XXVI SELL studentu spēles. Šajās trīs dienās startēja vairāk kā 1600 sportistu, no 78 augstskolām, 15 valstīm. Visvairāk sportisti bija no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Somijas, kas ir šī festivāla izveidotājas, piedalījās arī studenti no Krievijas, Grieķijas, Vācijas un Ķīnas augstskolām. Lielākā delegācija šājās spēlēs bija Tartu Universiātei - 170 sportisti.

Sacensības notika 11.sporta veidos: vieglatlētikā, galda tenisā, basketbolā, šahā, florbolā, džudo, cīņas sportā, peldēšanā, mini futbolā, volejbolā, powerliftingā.

No Latvijas piedalījās desmit augstskolas - Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Valsts Robežsardzes koledža, Rīgas Stradiņu universitāte, Latvijas Jūras akadēmija, Daugavpils Universitāte, Vidzemes Augstskola un Ventspils Augstskola.

Kopvērtējumā starp Latvijas augstskolām vislielāko medaļu skaitu izcīnīja Latvijas Universitāte - viena zelta medaļa, 8 - sudraba un 4 - bronzas medaļas, otrajā vietā ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte ar četrām zelta medaļām, trīs sudraba un trīs bronzas medaļām, trešā - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija ar trīs zelta, trīs sudraba un divām bronzas medaļām. Ar XXVI SELL studentu spēļu mūsu augstskolu rezultātiem varat iepazīties šeit:

Vieglalētika