Jaunumi

2019.05.02 13:33

Universiādes minifutbola sacensībās triumfē ISMA un LSPA komandas

Aizvadītajā nedēļā – 26. un 27.aprīlī – “Elektrum” Olimpiskajā centrā uz sintētiskā seguma futbola laukuma norisinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Futbola turnīru asociācijas (FTA), Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Latvijas Augstskolu Sporta savienības (LASS) atbalstītais Latvijas XXIX Universiādes posms minifutbolā (7 pret 7). Kungu konkurencē starp 8 komandām pārākā izrādījās Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), kamēr dāmu sacensībās triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Sestdien, notikušajā vīru turnīrā, astoņu komandas tika sadalītas divās apakšgrupās - pa četrām katrā. Grupu uzvarētāji automātiski nodrošināja ceļazīmi uz pusfinālu, kamēr otro un trešo pozīciju ieguvējiem izslēgšanas mačus nācās sākt no ceturtdaļfināla.

A apakšgrupā ar septiņiem izcīnītiem punktiem triumfēja LSPA, vienīgos punktus zaudējot mačā ar Baltijas Starptautisko akadēmiju (BSA), kas noslēdzās neizšķirti 3:3, bet pieveicot Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu “RISEBA” (RISEBA) – 3:2 un 5:0. Ceturtdaļfinālam no šīs grupas kvalificējās SSE (6) un RISEBA (3), noslēdzošajā pozīcijā ierindojoties BSA (1).

Tikmēr B grupā pārliecinoši triumfēja ISMA (9), triumfējot visos trijos dueļos. Nākamie čempioni ar 4:0 pieveica Daugavpils Universitāti (DU), ar 5:0 sarūgtināja Latvijas Universitāti (LU), bet ar 4:1 – Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju (NAA). Izslēgšanas mačiem kvalificējās arī četrus punktus savākušās LU un DU, kamēr NAA (0) turnīru pabeidza jau priekšsacīkšu stadijā.

Ceturtdaļfināla ietvaros SSE ar 4:1 pārspēja DU, kamēr LU ar minimālu 1:0 pārsvaru sarūgtināja RISEBA, savukārt pusfināla kārtā pārākumu apliecināja abu apakšgrupu laureātes, nodrošinot ceļazīmi uz finālu. ISMA ar 2:0 pieveica SSE, bet LSPA atstāja “sausā” LU – 4:0.

Izšķirošajā zelta duelī ISMA spraigā cīniņā kaldināja panākumu pār LSPA (2:1), savukārt bronzas medaļas nopelnīja SSE, “mazajā finālā” ar 4:1 uzvarot LU.

Uzreiz pēc turnīra norisinājās laureātu apbalvošana, kur svinīgi sveikti tika arī labākie sacensību dalībnieki individuālajās nominācijās. Tā par labāko vārtsargu tika atzīts čempionu pārstāvis Maksims Andrezens, par vērtīgāko futbolistu kļuva viņa komandas biedrs Oleksandrs Tribels, bet kā prasmīgākais treneris/menedžeris godināts ISMA pārstāvis Igors Jacevičs. Tāpat organizatori sveica trāpīgāko “snaiperi”, astoņus vārtus guvušo Andreju Nikolajevu (LSPA) un simpātiju balvu ieguvušos Frici Rodertu un Ernestu Pulku (abi SSE).

Dāmu turnīrā, kas Universiādes ietvaros risinājās dienu iepriekš, bet jau ceturto reizi, līdzīgi kā pērn - triumfēja LSPA meitenes. Četru dalībnieču sacensībās LSPA ieguva maksimāli iespējamos deviņus punktus, ar 8:0 pārspējot LU, kā arī triumfējot dueļos ar DU (9:1) un no pārējām augstskolām izveidoto “MIX” izlasi (5:0).

Ar uzvarām pret DU (5:1) un “MIX” (5:0) otrās vietas sasniegšanai bija pietiekami LU vienībai, kamēr “MIX” futbolistes savu vienīgo panākumu guva pret DU (6:0), tādējādi ierindojoties kopvērtējuma tabulas trešajā pozīcijā (DU arī trešajā vietā, jo “MIX” komanda startēja ārpus konkursa).

Sieviešu turnīra individuālajās nominācijās labākās spēlētājas godu izpelnījās Kristīne Giržda (LU), par labāko vārtsardzi tika atzīta Viktorija Ivaņņikova (LSPA), labākās menedžeres/treneres balvu saņēma Evelīna Sendija Čubare (“MIX”), bet visvairāk vārtus – 6 – guva Sandra Voitāne (LSPA). Simpātiju balvu organizatori piešķīra Viktorijai Vengrevičai (DU).

Sīkāk rezultātus lūdzam skatīt ŠEIT


Liels paldies “SPLAT” par atbalstu un dāvanām visiem dalībniekiem Latvijas XXIX Universiādē minifutbolā (7 pret 7)!

Kā zināms, RFF kopš 2012. gada rudens divreiz gadā organizē kausa izcīņas minifutbolā studentu komandām. To galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studenti vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus Latvijas augstskolu vidū.

 

Informācijas avots:
RFF

« Atpakaļ