Jaunumi

2019.03.08 14:09

SPĒCĪGĀKIE SLĒPOTĀJI STUDENTU VIDŪ NĀK NO LSPA

Šī gada 7.martā, Priekuļu slēpošanas trasē, norisinājās Latvijas 29.Universiāde slēpošanā. Uz sacensībām bija ieradušies studenti no 5 dažādām Latvijas augstskolām. Ātrākie slēpotāji gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tika noskaidroti divās disciplīnās - „Skiatlonā” un “Sprinta stafetē” un par vairākkārtējiem čempioniem gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē kļuva Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas(LSPA) studenti.

“Skiatlonā” sacensības notika gan klasiskajā, gan brīvajā stilā. Apļa garums bija 1,2 km.  Sieviešu konkurencē kopā startēja 8 sportistes. Interesants ir fakts, ka otro gadu pēc kārtas pirmā trijnieka pjedestāls sieviešu konkurencē nav mainījies. Pirmo vietu izcīnīja LSPA studente Kitija Auziņa (7:35). 44 sekundes aiz LSPA sportistes, kā otrā finišēja Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) studente Paula Bergfelde (8:19). Savukārt 3.vietā ierindojās vēl viena LSPA slēpotāja - Regīna Rudzīte (8:56).

Vīriešu konkurencē startēja 14 sportisti. Visātrāk finiša līniju šķērsoja Latvijas Universitātes (LU) students Raimo Vīgants (6:21). Otro vietu izcīnīja LSPA students Andris Robalds (6:53). Savukārt dalītu trešo vietu izcīnīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) students Dzintars Daļeckis un Daugavpils Universitātes (DU) students Pāvels Pancerko. Abu puišu distancē uzrādītais laiks bija 7:26.

Arī otrajā disciplīnā - “Sprinta stafetē”, studenti sacentās gan vīru, gan dāmu konkurencē. Komandu veidoja divi slēpotāji. Gan sieviešu, gan vīriešu komandu sprinta stafetē ātrākās komandas nāca no LSPA. Sieviešu konkurencē tās bija Regīna Rudzīte  un Kitija Auziņa  (17:41), bet vīriešu konkurencē  Andris Robalds  un Ivo Līdaks (14:21).

Augstskolu kopvērtējumu veidoja gan Sprinta stafetes, gan Skiatlona rezultāti. Sprinta stafetē kopvērtējumam punktus deva 2 labākie augstskolu komandu rezultāti, savukārt no Skiatlona sacensībām augstskolai kopvērtējuma punktus deva 4 labākie individuālie dalībnieki. Saskaitot visus rezultātus un izcīnītos punktus sieviešu konkurencē pārliecinoši 1.vietu ar 416 punktiem izcīnīja LSPA studentes. Otrajā vietā ar 198 punktiem ierindojās LU studentes, bet 3.vietā ar 45 punktiem - RSU studentes.

Vīriešu konkurencē ar 371 punktu 1.vietu izcīnīja LSPA studenti. Otro vietu ar 347 punktiem izcīnīja LLU studenti, savukārt 3.vietu, ar 205 punktiem izcīnīja LU studenti.

Dalībnieku rezultāti distancēs un kopvērtējuma rezultāti pieejami šeit 

Foto atskats pieejams šeit

Informāciju sagatavoja
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece-Bullīte
studentusports@lspa.lv

Foto: Ilze Āķe-Vīksne

« Atpakaļ