Jaunumi

2019.02.28 11:52

STUDENTI PRIEKUĻU BIATLONA TRASĒ STEIGS BAUDĪT PĒDĒJĀS ŠĪ GADA SLĒPOŠANAS SACENSĪBAS

Šā gada 7.martā norisināsies Latvijas 29.Universiādes sacensības slēpošanā. Sacensības norisināsies Priekuļu biatlona trasē. Sacensībās var piedalīties ikviens Latvijas augstskolas students un 2018.gada absolvents.

Sacensības norisināsies gan dāmu, gan vīru konkurencē. Ātrākie slēpotāji tiks noskaidroti divās disciplīnās - „Skiatlonā” un “Sprinta stafetē”.

“Skiatlonā” sacensības notiek gan klasiskajā, gan brīvajā stilā. Sacensību dalībnieki pirmo apli veiks klasiskajā stilā, kas ir 1,2 km. Trasē izvietotā maiņas koridorā sacensību dalībnieki, ja tas ir nepieciešams, drīkstēs nomainīt slēpes un uzsākt otro apli - slēpojot to brīvajā stilā. Dalībnieki startēs izlozes noteiktajā kārtībā.

Arī otrajā disciplīnā “Sprinta stafetē”, studenti sacentīsies gan vīru, gan dāmu konkurencē. Komandu veido divi slēpotāji. Pirmo un trešo etapu veiks pirm-mais/ā stafetes dalībnie-ks/ce, bet otro un ceturto etapu veiks otr-ais/ā stafetes dalībniek-ks/ce brīvajā stilā. Katram dalībniekam ir jāveic 1,2 km slēpojums un katrai dalībniecei ir jāveic 1km slēpojums.

Sacensībās jāslēpo pa marķētu trasi, kur trases marķējums atrodas trases iekšējā daļā. Ja kāds no dalībniekiem neveic slēpojumu marķētājā trasē, tad dalībnieks saņem diskvalifikāciju. Tas pats attiecas uz stafetes slēpojumu, kur diskvalificēta tiek visa komanda.

Dalībnieku rezultāti tiks vērtēti pēc punktu sistēmas, kur katrai augstskolai kopā tiks saskaitīti punkti individuālajās distancēs un stafetē.  Iegūtā punktu summa noteiks komandas vietu kopvērtējumā. Uzvar tā komanda, kas ieguvusi visvairāk punktu.

Sacensību nolikums pieejams ŠEIT
Sacensību pieteikums pieejams ŠEIT 

Pieteikumus iesniedz elektroniskā veidā, pa e-pastu kalvis.ciekurs@lspa.lv līdz 06.03.2019. plkst. 12:00.

 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece-Bullīte, studentusports@lspa.lv

« Atpakaļ