Jaunumi

2018.11.06 10:28

Rekordliels augstskolu skaits piedalās Latvijas Universiādē spiešanā guļus

Ar rekordlielu – 14 augstskolu piedalīšanos noslēgušās Latvijas Universiādes sacensības spiešanā guļus, kas norisinājās 3.novembrī.

Tik daudz augstskolu līdz šim vēl nebija pieteikušās, lai piedalītos svaru stieņa spiešanā guļus. Aptverta ir visa Latvij - visas augstskolas, kas ir reģionos, un tas norāda tikai uz to, ka ir vēlme startēt šādās sacensībās, jo atlēts atrod gan laiku, gan iespēju atbraukt un pārstāvēt savu augstskolu pat no Rēzeknes, Liepājas, Daugavpils, Valmieras. Kopumā startēja 70 dalībnieki, kas ir ievērojams skaits. Komandas bija padomājušas arī par vizuālo izskatu.

Augstskolu sacensībās spiešanā guļus parasti dominējusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, arī šis gads nav izņēmums. Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija arī šogad kopvērtējumā ir triumfējusi, aiz sevis atstājot Nacionālo aizsardzības akadēmiju un LLU sporta klubu.

Dāmu konkurencē absolūti labākā ir Marika Magaziņa (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija), kura tika galā ar 77,5kg smagu svaru stieni. “Braucot uz sacensībām, bija mērķis uzvarēt svara kategorijā un absolūtajā vērtējumā tikt starp trim labākajām. Protams, nenoliedzami visi grib uzvarēt absolūtajā vērtējumā, arī es, un beidzot šī bija tā reize, kad absolūtajā vērtējumā uzvar tas, kas paceļ visvairāk. Tā kā es gatavojos Latvijas čempionātam spēka trīscīņā un spiešana guļus nav mans stiprākais veids, tāpēc ar rezultātu esmu apmierināta. Ar šo rezultātu atkārtoju personīgo rekordu un ceru drīz sasniegt 80 kg, bet, kad tas notiks, to laiks rādīs. Svara kategorijā 84+ konkurenci nejutu, bet uz absolūto vērtējumu gan bija daudz pretendentu, jo piedalījās kopā 27 dalībnieces. Teikšu tā - līdz pēdējam piegājienā bija ko iesvīst, padoties nedrīkstēja un neveiksmīgu piegājienu vai kaut ko nepacelt nedrīkstēja, taču, kad pēdējais piegājiens bija veikts un pacelti 77,5 kg sapratu, ka ir super un arī rezultāts pēc wilks punktiem man personīgi spiešanā bija labākais,” stāsta uzvarētāja, kurai ir bijuši daudz un dažādi sportiski hobiji, aizraušanās. Viņa ir nodarbojusies gan ar soļošanu, gan ar dažādām komandu spēlēm, “tomēr dzelži man ir pateikuši vienmēr”. Kad 2015.gada rudenī “SP Alūksne” sporta klubā parādījās treniņi pauerliftingā, pamēģinājusi. “Bija grūti, bet tā kā man patīk izaicināt sevi un patīk uzvarēt, tad cītīgi strādājot esmu tikusi pie pieklājīga rezultāta,” saka M.Magaziņa.

Absolūtajā vērtējumā 2.vietā – Jana Jansone (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija), kura pieveica 60kg smagu svaru stieni, savukārt 3.vietā – Dagmāra Arkliņa (LLU sporta klubs), kuras rezultāts – 60kg.

Dāmu konkurencē augstskolu kopvērtējumā 1.vietu ar 35 p. izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentes, 2.vietu ar 25 p. Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentes un 3.vietu ar 20 p. izcīnīja Rīgas Tehnsikās universitātes studentes. 

Vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā uzvarēja Maksims Suscevskihs (Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija). Viņa rezultāts – 180kg. 2.vietā – Oļegs Kudrjavcevs (Rīgas celtniecības koledža), kurš spēja uzspiest 180kg smagu svaru stieni. 3.vietā – Dāvis Grins (LLU sporta klubs) ar rezultātu – 170kg. Savukārt Edgars Jurkāns (svara kategorija līdz 66kg, Novikontas Jūras koledža), uzspiežot 120kg, uzstāda LV studentu rekordu.

Augstkolu kopvērtējumā vīriešiem pārsteigumu sagādāja Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti, kas ar 50 p. izcīnīja 1.vietu, aiz sevis 2.vietā ar 47 p. atstājos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentus. 3.vietu ar 45 p. izcīnīja Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija. 

Rezultāti pieejami ŠEIT

Foto atskats pieejams ŠEIT

Sacensības organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija kopā ar Latvijas Augstskolu Sporta savienību, biedrību “Spēka Pasaule” un Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmiju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federācijas padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Interneta veikals sp.lv un Internetaptieka.lv. 

 

Informāciju sagatavoja:
Inita Savicka
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija
e-pasts: sab@sp.lv, mob. Tālr. 29180354

« Atpakaļ