Jaunumi

2018.10.30 14:00

Veiksmīgi noslēdzies 4.Latvijas atklātais čempionāts zolītē studentiem

Latvijas Zolītes federācija sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību un RTU Studentu parlamentu šogad jau ceturto gadu rīkoja Latvijas atklāto čempionātu zolītē studentiem. Čempionāts norisinājās 20.10.2018. Rīgas Tehniskajā universitātē. 4.Latvijas atklātajā čempionātā zolītē studentiem piedalījās 32 studenti no 8 Latvijas augstskolām, tostarp divi doktorantūras studenti, kā arī trīs dāmas. 

Ar svinīgo uzrunu Čempionātu atklāja Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhnas kungs, Latvijas zolītes federācijas valdes loceklis Arnolds Strazdiņa kungs, kā arī čempionāta galvenais tiesnesis - Latvijas zolītes federācijas Jauniešu nodaļas vadītājs Martiņš Plēsums. Maģiskus brīžus prāta spēlētājiem sagādāja Iluzionists Dmitrijs Bubins. 

Kopumā čempionāts norisinājās vienu dienu, 5 kārtās jeb posmos un ar 24 partijām kārtā. Studenti apņēmīgi spēlēja zolīti no plkst. 11:00-17:00 un izspēlēja vairāk kā 800 partijas, cīnoties par lielisko un dāsno atbalstītāju sarūpēto balvu fondu. 

Čempionāta godalgotās vietas izcīnīja:
1.vieta – Arnolds Japiņš (Rīgas Tehniskā universitāte);
2.vieta – Edgars Butāns (Rīgas Stradiņa universitāte);
3.vieta – Ģirts Malakovskis (Rīgas Tehniskā universitāte).

Īpašās nominācijas:
- “Zoles magnēts” - izcīnīja Kristers Fjodorovs (Rīgas Tehniskā universitāte) ar 5 uzvarētām zolēm. Pavisam čempionāta laikā tika pieteiktas 94 zoles partijas, kas ir vairāk kā katra desmitā partija un 69 gadījumos tās tika izspēlētas lielajam uzvarot, savukārt 36% gadījumu jeb 25 reizes - zaudējot;
- “Šerpākā zoles dāma” - izcīnīja Mētra Krūmiņa (Latvijas Universitāte) izcīnot augstāko rezultātu dāmu konkurencē - 20.vieta. 

Turnīrā kopā tika pārstāvētas 8 augstskolas. Viss kuplāk, ar 18 studentiem, tika pārstāvēta Rīgas Tehniskā universitāte. Latvijas Universitāte tika pārstāvēta ar 5 studentiem, Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar 3 studentiem, Rīgas Stradiņa universitāte ar 2 studentiem un pa vienam pārstāvim bija no  Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Valsts Policijas koledžas, Rīgas Juridiskā Augstskolas un Stockholm School of Economics in Riga.   

Sīkāk rezultāti pieejami ŠEIT

Neliels foto atskats pieejams ŠEIT

Pateicoties atsaucīgajiem un dāsnajiem atbalstītājiem čempionātā bija kārtīgs balvu fonds, kā arī daudz veicināšanas un pārsteiguma nominācijas balvas. Turnīra organizatori saka lielu paldies Čempionāta galvenajam atbalstītājam 1A.LV. Par dalībnieku pilnajiem vēderiem čempionāta laikā rūpējās Pica Lulu. Pārsteiguma balvas bija sarūpējuši: JERSIKAS CHIPS, STARPTAUTISKAIS FORUMU KONSORCIJS, Draugiem.lv, Latvijas Operetes fonds, RIMPEKS, atpūtas un izklaides centrs Bowlero, galda spēles BRAIN GAMES, gaisa atsvaidzinātāji Green Around, RŪDĪŠANĀS SKOLA, Ziemeļlatvija.lv,  MacMaster, Paulig Coffee Latvia un Dan Sukker

 

Liels paldies čempionāta rīkotājiem:
Latvijas zolītes federācijai Latvijas Augstskolu sporta savienībai Zolmaniem.lv RTU SP

Paldies arī čempionāta rīkotājiem: Latvijas zolītes federācijai, Latvijas Augstskolu sporta savienībai, Zolmaniem.lv, RTU SP.

 

Informāciju sagatavoja:
Čempionāta galvenais tiesnesis M.Plēsums (29475072)

« Atpakaļ