Jaunumi

2018.09.24 13:39

LATVIJAS 29. UNIVERSIĀDE TIEK ATKLĀTA AR LU UN RSU UZVARĀM BASKETBOLĀ

No 22. - 23.09.2018. Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, norisinājās Latvijas 29.Universiāde - STUDENTU BASKETBOLA TRAKUMS. Uzvaru vīriešu konkurencē svinēja Latvijas Universitātes (LU) studenti, bet sieviešu konkurencē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentes.

Vīriešu konkurencē spēkojās 5 augstskolas - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), LU un Vidzemes augstskola (ViA). Pārliecinoši labāko sniegumu turnīrā parādīja LU studenti, kuri vinnēja visas turnīra spēles. Lielāko konkurenci LU komandai spēja izrādīt ViA komanda, kas ierindojās 2.vietā. Savstarpējā LU un ViA spēlē LU vinnēja ViA ar 14 punktu pārsvaru. Spraigākas cīņas izvērtās par 3.vietu, kur turnīra tabulā pārējām augstskolu komandām bija vienāds izcīnīto punktu skaits. Pēc šo komandu savstarpējo iegūto un zaudēto punktu attiecības 3.vietā ierindojās LSPA studenti, 4.vietā RSU un 5.vietā RTU studenti.

Sievietēm savā starpā sacentās 4 augstskolas - LSPA, RTU, RSU un LU. Sieviešu grupā spožu uzvaras gājienu veica RSU studentes, kuras pārliecinoši uzvarēja visas sava turnīra sāncenses. 2.vietā ierindojās LU studentes, 3.vietā LSPA un 4.vietā RTU studentes.

Par labākajiem turnīra spēlētājiem vīriešu konkurencē tika atdzīti Artis Arnītis (LU),  Renārs Apsītis (ViA) un Jēkabs Bitenieks (LSPA), savukārt sieviešu konkurencē Agate Leja (LSPA) un Alise Bruzinska (LU). Labākos spēlētājus uzvarētāju komandās nominēja treneri un katrs saņēma pārsteiguma balvu no Internetaptiekas.lv. Visi turnīra uzvarētāju komandu dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un kausu, LU vīriešu komanda balvā saņēma arī lielo komandas sporta somu no Sporta Punkts.

 Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā klātienē apsveikt studentus bija ieradušies vairāki viesi -  Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas Sporta federāciju padomes valdes loceklis un SAEIMAS Izglītības, kultūras un sporta komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks, Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) prezidente Agita Ābele un Latvijas 29.Universiādes galvenais tiesnesis Ilvis Ābeļkalns. Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks savā runā uzsvēra, ka Valmieras pilsēta ir atvērta sportam un cer, ka nākotnē Valmierā tiks organizēti arī citi studentu sporta pasākumi. Visi viesi uzsvēra, ka studentu sportam ir iela nozīme kompetentu, spēcīgu un daudzpusīgu sabiedrības pārstāvju veidošanā. Sports veido raksturu, disciplīnu un pārliecību, kas ir nepieciešama jebkurā darba jomā, jo “Es studēju! Es sportoju! Es uzvaru!”. 

Turnīra pilnie rezultāti pieejami ŠEIT

Foto atskats pieejams ŠEIT

Ar šo turnīru tika svinēta arī Starptautiskā studentu sporta diena, kas visā pasaulēs tiek atzīmēta 20.septembrī un tā ietverošajā nedēļā. Sakarā ar šīm svinībām un Latvijas 29. Universiādes atklāšanu, ikviens šī turnīra dalībnieks saņēma piemiņas suvenīru no LASS. Par īpašām pārsteiguma balvām turnīrā rūpējās pasākuma atbalstītāji:  Valmieras pašvaldība, Internetaptieka.lv, Sporta Punkts.  LASS saka lielu paldies arī turnīra organizatoriem Studentu Basketbola līgai.

Latvijas 29.Universiādē visā 2018./2019. studiju gada garumā kopumā sacensības norisināsies vēl 25 dažādos sporta veidos. Studenti nāks kopā, lai cīnītos gan par individuālajām uzvarām, gan par spēcīgākās augstskolas titulu un kopvērtējuma kausu. Vairāk informācijas www.studentusports.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece-Bullīte, 
studentusports@lspa.lv 

Foto: Sandra Škutāne

« Atpakaļ