Jaunumi

2018.06.25 15:07

KAZAŅĀ NOSLĒGUSIES BRĪVPRĀTĪGO LĪDERU AKADĒMIJA 2018

Kamēr Latvijā ikviens atzīmē vienus no skaistākajiem svētkiem gadā - Jāņus, Krievijas pilsētā Kazaņā 111 pārstāvji no 92 pasaules valstīm pulcējās “Volgas jauniešu centrā” Starptautiskās studentu sporta asociācijas (FISU) organizētajā “Brīvprātīgo līderu akadēmijā”. Latviju šajā forumā pārstāvēja, Latvijas Sporta pedagoģija akadēmijas (LSPA) absolvents Harijs Ortveins.

Foruma oficiālā atklāšana notika 14.jūnijā, kurā ar svinīgu uzrunu FISU prezidents, Tatarstānas Sporta ministrs un citas sportam tuvas personas, novēlēja dalībniekiem veiksmi un skaidru prātu, lai vienotos kopīgā valodā - sports. Pasākuma jeb foruma oficiālā programma noritēja no 14.-22.jūnijam, blakus lielākajai Eiropas upei - Volgai. Vairāk, kā nedēļas garumā, sportisti, nacionālo federāciju pārstāvji, studenti un sporta entuziasti pulcējās vienu viet, lai runātu par studentu sportu, tā problēmām un nākotnes aktualitātēm. Jau sākot ar pirmo dienu, dalībnieki tika sadalīti komandās pa 15 cilvēkiem no dažādiem kontinentiem, lai kopīgi sastrādātos, dalītos pieredzēs un galu galā, izveidotu FISU vēstnieku programmu.        

Katru dienu dalībnieki pulcējās 3-4 konferencēs, kurās uzstājās runātāji ar dažādiem tematiem. Pirmās dienas tika veltītas, lai izglītotu dalībniekus par to, kas ir FISU, tās sadarbības partneri, kā arī Studentu Universiādes un to nozīme studentu sporta attīstībā. Turpmākajās dienās uzstājās vairāki pasaulē atzīti runātāji, piemēram, Minhs Trans (ASV), Niks Butlers (Lielbritānija), Sebastians Sančezs (Spānija) u.c. Šie un vairāki citi runātāji izglītoja dalībniekus žurnālistikā un masu mediju tematos, tīklu veidošanas un starptautisko attiecību uzbūvē, kā arī sniedza padomus ar mārketingu saistītos jautājumos. Pēc katras uzstāšanās jeb lekcijas, dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus par iepriekš dzirdēto, kā arī iesaistīties diskusijās gan ar runātājiem, gan ar citiem blakus esošajiem. Visa pasākuma garumā, ikvienam dalībniekam bija iespēja aprunāties ar FISU valdes un vairāku komiteju locekļiem, lai padziļinātu savu izpratni par studentu sportu, nacionālās federācijas nozīmi un vēlamajiem rīcības plāniem, kuri veicinātu studenta sporta attīstību gan nacionālā, gan globālā līmenī. Daloties iespaidos par pieredzēto, Latvijas pārstāvis atzīst:” Šis bija lielisks piedzīvojums, kurš atvēra manas acis vēl plašāk un lika saprast, cik atšķirīga ir šī pasaule un tajā dzīvojošie cilvēki. Katru dienu mēs plecu pie pleca dzīvojām, ēdām, smējāmies un dalījāmies pieredzēs par savu valsti un tajā esošo sporta pasauli. Es ieguvu draugus no Ugandas, Zimbabves, Šrilankas, Namībijas un daudzām citām pasaules valstīm, kuri man palīdzēja saprast, ka sports ir instruments caur, kuru tie saredz cerību sevī, līdzcilvēkos, kā arī patiesi tic, ka sludinot sportu un tā nozīmi, viņi spēs padarīt savu valsti un pasauli labāku. Stāsti, kurus dzirdēju, līderus, kurus redzēju un personības, kuras bija ar mani, tiešām iespaidoja manu uztveri. Es esmu neizsakāmi pateicīgs FISU un galvenokārt Latvijas Augstskolu sporta savienībai (LASS) par sniegto iespēju pilnveidot sevi, kā arī palīdzēt pilnveidoties citiem. Šādas iespējas dzīvē ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas.”

Bez izglītojošās programmas, organizatori parūpējās par neaizmirstamām emocijām, jo dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Pasaules kausa spēli futbolā starp Francijas un Austrālijas komandām. Lai spēles apmeklējumu padarītu vēl neaizmirstamāku, dalībnieki to apmeklēja savas valsts nacionālajā apģērbā, sēžot tribīņu pirmajā rindā. Pasākuma noslēdzošajās dienās, organizatori lielāku uzmanību vērsa kulturālajai programmai, kuras laikā tika apskatīta Kazaņas pilsēta, tajā esošā Kremļa ēka, kā arī Panorāmas muzejs, kurā ar modernu tehnoloģiju palīdzību tika atspoguļota Kazaņas vēsture.

Uz foruma noslēguma ceremoniju, dalībnieki tika sapulcēti Kazaņas pilsētas Domē, kurā FISU prezidents katram dalībniekam izsniedza sertifikātu, kas apliecina Sporta vēstneša statusu 2018./2019.gadam, kā arī ekselences balvas 10 aktīvākajiem dalībniekiem, kuriem tiks dota iespēja apmeklēt Ziemas Universiādi Krasnojarskā (Krievijā), kā arī Vasaras Universiādi Napolī (Itālijā).

Informāciju sagatavoja:
Harijs Ortveins

« Atpakaļ