Jaunumi

2018.06.07 13:28

NOSLĒDZOT LATVIJAS 28.UNIVERSIĀDI TIEK PASNIEGTAS NOMINĀCIJAS UN ATZINĪBAS

Vakar, 6.jūnijā, ARKOLAT virtuves studijā (Mūkusalas iela 72B), svinīgā gaisotnē tika apbalvotas Latvijas 28.Universiādes sportiskākās un spēcīgākās augstskolas. 

Latvijas 28.Universiādes noslēguma ceremonija tika atklāta ar uzvarētāju un spēcīgāko šī studija gada augstskolu apbalvošanu. Sieviešu konkurencē kopā startēja un piedalījās 14 augstskolas. Čempiona titula kausu izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).  2.vieta - Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), 3.vieta - Latvijas Universitāte (LU), 4.vieta - Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), 5.vieta - Daugavpils Universitāte (DU) un 6.vieta - Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Vīriešu konkurencē kopā startēja 22 augstskolas. Arī vīriešu konkurencē čempiona titulu izcīnīja LSPA studenti. 2.vieta - RTU, 3.vieta - LLU, 4.vieta - DU, 5.vieta - LU un 6.vieta - RSU. 

Uz apbalvošanas ceremoniju abus čempiona titulus bija ieradies saņemt LSPA rektors Jānis Žīdens. Savā runā LSPA rektors uzsvēra, ka šādi panākumi ir nozīmīgi un motivējoši studentu sporta attīstībai augstskolās. LASS prezidente Agita Ābele LSPA rektoram noslēguma ceremonijas laikā pasniedza arī SELL valstu speciālbalvu saistībā ar šī starptautiskā sporta turnīra atjaunošanas 20 gadu jubileju. 

Par dažādiem nopelniem un sasniegumiem noslēguma ceremonijas laikā tika pasniegtas 8 nominācijas. Nominācijas saņēma:

  1. Vislabāk noorganizētās studentu sporta sacensībās Latvijas 28.Universiādē -Telpu futbola fināla sacensības
  2. Punktuālākie rezultāti - Ainārs Cīrulis (Volejbols)
  3. Atraktīvākā pieeja organizēšanā - Mārtiņš Plēsums (Zole)
  4. Lielākais dalībnieku skaita pieaugums - Spēka trīscīņa, Andrejs Rožlapa
  5. Par lielāko aktivitātes izaugsmi Latvijas 28.Universiādē -Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
  6. Aktīvākā dalība starptautiskajos studentu sporta pasākumos - Rīgas Stradiņa universitāte
  7. Stabilākie sacensību organizatori - Latvijas Lauksaimniecības universitāte 
  8. Plašākā augstskolu pārstāvniecība Latvijas 28.Universiādē - Vieglatlētika, Viktors Bonders 

Uz noslēguma ceremoniju bija ieradies arī  Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta eksperts Kaspars Randohs un Latvijas Sporta federāciju padomes valdes izpilddirektors Māris Liepiņš. Abi pārstāvji no LASS prezidentes Agitas Ābeles saņēma Latvijas 28.Universiādes goda medaļu un pateicību par ieguldījumu un atbalstu Latvijas studentu sporta attīstības veicināšanā. 

LASS prezidenta Agita Ābele noslēguma runā uzsvēra, lai Latvijas augstskolu studenti aktīvi sporto un arvien tiecas uzvarēt starptautiskā, nacionālā un arī individuālo rekordu līmenī!

 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece,
studentusports@lspa.lv, 29365036

Foto: Ilze Āķe-Vīksne

 


« Atpakaļ