Jaunumi

2018.05.29 10:39

LATVIJAS STUDENTI AR LABIEM PANĀKUMIEM STARTĒ 34.SELL STUDENTU SPORTA SPĒLĒS SPĒKĀ TRĪSCĪŅĀ

34.SELL Studentu sporta spēles norisinājās no 18. - 20.maijam Igaunijas studentu pilsētā Tartu.  Sacensības spēka trīscīņā notika 19.maijā.  

SELL pauerliftinga  mači, tāpat kā pērn Latvijā notiekošie, ir iekļauti EPF (Eiropas federācijas) kalendārā un līdz ar to mačos ir tādas pašas prasības kā Eiropas čempionātos. Kopumā spēka trīscīņā spēkus pierādīja 15 dāmas no 9 augstskolām un 36 puiši no 17 augstskolām. Latvijas Pauerliftinga federācijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Rožlapa uzsver, ka ir gandarījums, ka tik daudz studentu no tik daudz augstskolām piedalās spēka trīscīņā. Spēka trīscīņā vingrinājumu izpildei līdzi sekoja  starptautiskā tiesnešu brigāde no visām četrām valstīm.

Latviju spēka trīscīņā pārstāvēja trīs dāmas: Juta Gargurne no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Agate Buravcova no Rīgas Tehniskās universitātes un Sigita Dzene arī no Rīgas Tehniskās universitātes. S.Dzene ar pauerliftingu sāku nodarboties kopš pagājušā gada septembra, kad uzsāka studijas RTU. Apmeklēja pirmās nodarbības atlētiskajā vingrošanā, kas notika trenera Jāņa Kalnenieka vadībā un kaut kā piesaistīja šis sporta veids. “Protams, sākums nebija viegls, toties ievērojot pārdomāti izveidoto treniņu programmu, ātri sajutu progresu un radās vēl lielāka motivācija trenēties. Kāpēc man bija svarīgi piedalīties SELL spēlēs? Varu teikt, ka man patīk sacensībās esošā aura, tajās vislabāk varu pierādīt, uz ko esmu spējīga. Sacensībās konkurence bija ļoti spēcīga, varēja redzēt, ka pretinieces ir iepriekš trenējušās vairāk nekā gadu, bet neskatoties uz to, ka neieguvu godalgotu vietu, savs rezultāts apmierina. Tagad ir skaidrs mērķis, uz ko tiekties un jāgatavojas nākamajām sacensībām,” saka S.Dzene.

No puišiem augstvērtīgus rezultātus uzrādīja Aleksandrs Jasinskis (svara kategorija līdz 93kg) no Paula Stradiņa medicīnas koledžas. Viņam kopsummā 672,5kg un 1.vieta. Starp spēka trīscīņas atlētiem izcēlās arī Ivo Liepiņš no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, kuram fenomenāla vilkme – 265kg. Tāpat savus spēkus sacensībās apliecināja arī Edgars Tīfentāls no Liepājas universitātes, Timurs Abdukhalilovs no Rīgas Tehniskās universitātes, Artūrs Paiķis no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, kā arī Āris Kaļva no Valsts policijas koledžas.

Vairāk informācijas par rezultātiem: SELL results 2018.

 

Informāciju sagatavoja:
Inita Savicka
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija
e-pasts: sab@sp.lv, mob. Tālr. 29180354

« Atpakaļ