Jaunumi

2018.03.27 16:29

JELGAVĀ NOSKAIDROTI SPĒCĪGĀKIE LATVIJAS 28.UNIVERSIĀDES BADMINTONISTI

Svētdien, 25.martā - LLU Sporta centrā, norisinājās Latvijas 28. Universiādes badmintona turnīrs. Badmintona turnīrā kopā tika pārstāvētas 7 Latvijas augstskolas -  Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Daugavpils Universitāte (DU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Vidzemes Augstskola (ViA). Šī gada spēcīgākie badmintonisti nāk no RTU, bet spēcīgākās badmintonistes no LSPA.

Latvijas Universiādes badmintona turnīrs sākotnēji tika plānots 24.martā, taču to nācās pārcelt dienu vēlāk, jo 24.martā bija ieplānota arī Latvijas Studentu apvienības kopsapulce, kurā bija jāpiedalās daudziem badmintona turnīra dalībniekiem.

Latvijas Universiādes badmintona turnīrā varēja piedalīties ikviens Latvijas students, kurš šajā vai iepriekšējā mācību gadā ir studējis kādā no Latvijas augstskolām. Dubultspēlēm varēja pieteikt pārus, kuri pārstāv vienu augstskolas studentiem.  Latvijas Universiādes badmintona turnīrs ir individuāls, bet ar komandu ieskaiti.

Absolūti līderi vīriešu vienspēlēs bija RTU studentu, kas 12 spēlētāju konkurencē ieguva visas pirmās piecas vietas.  1.vietu izcīnīja Kristaps Jānis Gulbis, 2.vietu Teodors Kerimovs, 3.vietu Reinis Krauklis. Arī vīriešu dubultspēlēs pirmās 2.vietas izcīnīja RTU studenti.  Kristaps Jānis Gulbis un Teodors Kerimovs 1.vieta un Reinis Krauklis ar Kārli Stafecki  2.vieta. 3.vieta izcīnīja mājinieki, LLU komanda, Lakmal Kularante un Artis Matīss Putniņš

Sieviešu vienspēlēs visveiksmīgāk gāja LSPA studentei Jekaterinai Romanovai, kas turnīrā izcīnīja uzvaru, aiz sevis otrajā vietā atstājot LU studenti Kristiānu Elizabeti Pacēviču un trešajā vietā RTU studenti Rūtu Pickaini. Diemžēl sieviešu dubultspēlēs startēja tikai 2 komandas, kas pēc Latvijas 28.Universiādes galvenajiem noteikumiem punktus augstskolu kopvērtējumam nedod. 

Jauktajās dubultspēlēs pārsteigumu sagādāja LSPA komanda.  Jekaterinai Romanova pārī ar Uvi Raivi Kronenbergu izcīnīja 1.vietu. Otro vietu izcīnīja pāris no RTU - Rūta Pickaine  un Teodors Kerimovs, un trešo vietu izcīnīja pāris no LU - Kristiāna Elizabete Pacēviča un Olafs Šulcs.   

Sīkāk rezultātus skatīt ŠEIT

Vīriešu kopvērtējumā pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja RTU studenti, kas tuvākos konkurentus – LLU komandu apsteidza par 33 punktiem (RTU 53 p. un LLU 20 p.). Sabukārt trešajā vietā ierindojās LU komanda (9 p.). 

Sieviešu kopvērtējumā vietu sadalījums, apkopojot rezultātus, pēc turnīra nedaudz mainījās, jo pēc Latvijas 28.Universiādes galvenajiem noteikumiem punktus augstskolu kopvērtējumam nevarēja dot sieviešu dubultspēles. Līdz ar to 1.vietu izcīnīja LSPA studentes, 2.vietu RTU studentes un 3.vietu LU studentes. LSPA un RTU iegūtie punkti kopvērtējumā bija vienādi, bet augstāku vietu ieguva komanda, kurai bija lielāks izcīnīto punktu skaits jauktajās dubultspēlēs.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds norāda, ka universitāšu sports ir viena no Latvijas badmintona prioritātēm. “Jau šobrīd Latvijas labākiem spēlētājiem ir iespēja saņemt stipendijas, piemēram RTU, savukārt LLU nodrošina iespēju trenēties sporta zālē, trenažieru zālē un baseinā. Mums jāveicina, ka augstskolas ir ieinteresētas piesaistīt savās studentu rindās labākos spēlētājus, tas savukārt motivēs jauniešus aktīvāk trenēties,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Latvijas badmintona federācija plāno rīkot ne tikai Latvijas Universiādes badmintona turnīrus, bet arī aizsākt Latvijas studentu badmintona līgu - komandu turnīru. Plānots rīkot arī īpašu turnīru augstskolu pasniedzējiem - šāds turnīrs varētu notikt nevis Latvijas, bet Baltijas mērogā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas 28.Universiādes badmintona turnīra organizatori
 
Papildināja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece
studentusports@lspa.lv

 

« Atpakaļ