Jaunumi

2018.02.13 16:37

LATVIJAS 28.UNIVERSIĀDE SLĒPOŠANĀ NORISINĀSIES RĪGĀ

Šā gada 1.martā norisināsies Latvijas 28.Universiādes sacensības slēpošanā. Lielākās izmaiņas šogad saistās ar sacensību vietas norisi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma slēpošanas Universiāde atgriežas Rīgā un norisināsies Lucavsalas slēpošanas trasē. Sacensībās var piedalīties ikviens Latvijas augstskolas students vai 2017.gada absolvents.

Sacensības norisināsies gan dāmu, gan vīru konkurencē. Ātrākie slēpotāji tiks noskaidroti divās disciplīnās - „Skiatlonā” un “Sprinta stafetē”.

“Skiatlonā” sacensības notiek gan klasiskajā, gan brīvajā stilā. Sacensību dalībnieki pirmo apli veiks klasiskajā stilā, kas ir 1,37 km. Trasē izvietotā maiņas koridorā sacensību dalībnieki, ja tas ir nepieciešams, drīkstēs nomainīt slēpes, kā arī uzsākt otro apli, slēpojot brīvajā stilā - 1,37 km. Dalībnieki startēs izlozes noteiktajā kārtībā.

Arī otrajā disciplīnā “Sprinta stafetē”, studenti sacentīsies gan vīru, gan dāmu konkurencē. Komandu veido divi slēpotāji. Pirmo un trešo etapu veiks pirm-mais/ā stafetes dalībnie-ks/ce, bet otro un ceturto etapu veiks otr-ais/ā stafetes dalībniek-ks/ce brīvajā stilā. Katram dalībniekam ir jāveic 1,37 km slēpojums un katrai dalībniecei ir jāveic 1km slēpojums.

Sacensībās jāslēpo pa marķētu trasi, kur trases marķējums atrodas trases iekšējā daļā. Ja kāds no dalībniekiem neveic slēpojumu marķētājā trasē, tad dalībnieks saņem diskvalifikāciju, tas pats attiecas uz stafetes slēpojumu, kur diskvalificēta tiek visa komanda.

Dalībnieku rezultāti tiks vērtēti pēc punktu sistēmas, kur katrai augstskolai tiek saskaitīti punkti individuālajās distancēs un stafetē, kas veido punktu summu, tādējādi nosakot augstskolas komandas vietu kopvērtējumā. Uzvar tā komanda, kas ieguvusi visvairāk punktu.

Sacensību nolikums pieejams ŠEIT
Sacensību pieteikums pieejams ŠEIT 

Pieteikumus iesniedz elektroniskā veidā, pa e-pastu kalvis.ciekurs@lspa.lv līdz 28.02.2018. plkst. 12:00.

 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece, studentusports@lspa.lv

« Atpakaļ