Jaunumi

2017.12.10 18:11

LATVIJAS 28.UNIVERSIĀDES FLORBOLA ČEMPIONA TITULU IZCĪNA LSPA STUDENTI

Šo sestdien, 9.decembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā (Grostonas iela 6b) norisinājās Latvijas 28.Universiādes sacensības florbolā. Sacensībās piedalījās vīriešu komandas no 7 Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Latvijas Universitāte (LU), Vidzemes augstskola (ViA), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA). 

Priekšsacīkstēs komandas aizvadīja viena apļa turnīru, izspēlējot katra ar katru. Pēc apļa turnīra labākās divas komandas spēlēja finālā, bet trešās un ceturtās vietas komandas spēlēja par trešo vietu. 5.-7.vietas ieguvēji tika sarindoti attiecīgi apļa turnīra rezultātiem. Lai arī spēles laiks bija tikai 1 x 20 min, komandas spēlēja diezgan rezultatīvu florbolu, gūstot daudz vārtus un priecējot gan sevi, gan skatītājus.

Pēc apļa turnīra tabulas 1.vietā ierindojās RTU komanda, kura bija zaudējusi tikai pēcspēles metienos LSPA komandai, kas ierindojās 2. vietā neskatoties uz zaudējumu RSU un uzvarām pēcspēles metienos pret ViA un jau minēto RTU komandu. 3.vietā ierindojās RSU komanda un 4.vietā LU komanda, kuras tālāk sacentās mazajā finālā, lai noskaidrotu 3.vietas ieguvēju.

Neskatoties uz LU pārliecinošo uzvaru priekšsacīkstēs (4:1), uzvaru un 3.vietu izcīnīja RSU komanda, kura mazajā finālā pārspēja LU ar rezultātu 6:0. RSU komandu pārstāvēja vairāki ārzemju studenti no Somijas un Zviedrijas.

Spēlē par 1.vietu tikās LSPA un RTU studenti. Abās komandās spēlē vairāki Latvijas florbola izlases spēlētāji un kandidāti, kā arī Latvijas virslīgas spēcīgāko komandu spēlētāji. Spēli pārliecinošāk iesāka LSPA studenti, kuri ātri izvirzījās vadībā ar rezultātu 2:0.  Neskatoties uz RTU studentu centību atspēlēties LSPA tomēr prata saglabāt divu vārtu starpību un divas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca samērā drošu rezultātu 4:2 savā labā. Bet RTU studenti nepadevās un nedaudz vairāk par minūti līdz pamatlaika beigām vienus vārtus atguva, samazinot vārtu attiecību līdz minimumam. RTU centīgi turpināja uzbrukt un 2 sekundes pirms pamatlaika beigām guva ceturtos vārtus un izlīdzināja spēles rezultātu. Spēles pamatlaiks beidzās ar 4:4. Lai noskaidrotu uzvarētāju bija nepieciešams izpildīt pēcspēles metienus. Katrai komandai bija iespēja izpildīt 5 pēcspēles metienus, bet spēles uzvarētājs tika noskaidrots jau pēc četriem katras komandas izpildītajiem pēcspēles metieniem, kur RTU joprojām nebija realizējusi nevienu metienu, bet LSPA guvusi divus vārtus un izcīnīja Latvijas 28.Universiādes čempiona titulu.

Latvijas 28.Universiādes vietu sadalījums: 1.vieta - LSPA, 2.vieta - RTU, 3.vieta - RSU, 4.vieta - LU, 5.vieta - ViA, 6.vieta - NAA un 7.vieta - LLU. 

Toms Akmeņlauks (LSPA) kļuva par turnīra labāko “bombardieri” (8 vārti). Gvido Lauga (RTU) kļuva par
turnīra rezultatīvāko spēlētāju (16 punkti, 7+9). Labākais vārtsargs – Roberts Trepšs (LSPA) ar labāko
atvairīto metienu procentu (90.2%) un mazāko zaudēto vārtu rādītāju (5).

Toms Akmeņlauks (LSPA) kļuva par turnīra labāko “bombardieri” (8 vārti). Gvido Lauga (RTU) kļuva parturnīra rezultatīvāko spēlētāju (16 punkti, 7+9). Labākais vārtsargs – Roberts Trepšs (LSPA) ar labāko atvairīto metienu procentu (90.2%) un mazāko zaudēto vārtu rādītāju (5).

Sīkāk spēles rezultātus skatīt ŠEIT

Sacensības organizēja Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību (LFS) un Florbola attīstības aģentūru (FAA).

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece
sadarbībā ar turnīra galveno organizatoru Andri Pīlupu
studentusports@lspa.lv 

 

1.vieta - LSPA komanda

 

2.vieta - RTU komanda

 

3.vieta - RSU komanda

« Atpakaļ