Jaunumi

2017.11.30 21:42

Noslēdzies 3.Latvijas atklātais čempionāts zolītē studentiem

Čempionāts norisinājās 25.11.2017. Rīgas Stradiņa universitātē un to atklāja ar Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidentes A. Ābeles un čempionāta galvenā tiesneša – Latvijas zolītes federācijas Jauniešu nodaļas vadītāja M. Plēsuma uzrunu. Dalībniekiem tika nodoti arī sveicieni no Latvijas zolītes federācijas prezidenta Ā. Ozoliņa kunga, kurš tobrīd bija ārzemēs. 3.Latvijas atklātajā čempionātā zolītē studentiem piedalījās 27 studenti, tostarp viens doktorantūras students un arī trīs dāmas. Kopumā čempionāts norisinājās vienu dienu, 5 kārtās jeb posmos un katrā kārtā tika izspēlētas 24 partijas. Studenti apņēmīgi spēlēja zolīti no 11:00-17:00 un izspēlēja vairāk kā 700 partijas, cīnoties par balvu fondu, kas bija vairāk kā 1000 EUR vērtībā no atbalstītājiem un sadarbības partneriem vērtīgu balvu veidā.

Čempionāta godalgotās vietas izcīnīja:
1.vieta – Roberts Lejnieks (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija);
2.vieta – Kristers Fjodorovs (Rīgas Tehniskā universitāte);
3.vieta – Ingus Konovalovs (Rīgas Tehniskā universitāte).
 
Kopumā turnīrā tika pārstāvētas 9 Latvijas augstskolas: Latvijas Universitāte (7 studenti),   Rīgas Tehniskā universitāte (6 studenti),   Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (4 studenti), Rīgas Stradiņa universitāte (4 studenti), Valsts Policijas koledža (2 studenti), Banku augstskola (1 students),  Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija (1 students), Rīgas Juridiskā Augstskola (1 students)  un  Stockholm School of Economics in Riga (1 students).

Pagājušā gada čempions Toms Kronbergs (Rīgas Tehniskā universitāte) čempionātā palika 18.vietā,bet 2015.gada čempions Edgars Butāns (Rīgas Stradiņa universitāte) izcīnīja 5.vietu. 

Īpašās nominācijas:
“Zoles magnēts”– izcīnīja Ģirts Malakovskis (Rīgas Tehniskā universitāte) ar 5 uzvarētām zolēm. Pavisam čempionāta laikā tika pieteikta 91 zoles partija, kas ir vairāk kā katra desmitā partija un 44 gadījumos tās tika izspēlētas lielajam uzvarot, savukārt 47 gadījumos – zaudējot;
“Šerpākā dāma” – izcīnīja Zane Brokāne (Latvijas Universitāte) izcīnot augstāko rezultātu dāmu konkurencē – 9.vieta (pagājušo gadu izcīnīdama godpilno 2.vietu, bet 2015.gadā – 3.vietu).

Sīkāk rezultātus skatīt ŠEIT
Foto atskats pieejams ŠEIT

Organizatori un daībnieki saka lielu paldies čempionāta rīkotājiem Latvijas zolītes federācijai, Latvijas Augstskolu sporta savienībai, Zolmaniem.lv un RSU SP. 

Liels paldies arī  galvenajam atbalstītājam 1A.LV un pārējiem atbalstītājiem - Draugiem.lv, Riga Islande Hotel, JUMAVA, Dansukker, Pica Lulū, Paulig, Latvijas Operetes fonds, CESARS, Bolero, SFK, Rimpeks, Luxury Chocolate, Meža Garša, Ziemeļlatvija.lv, Jersikas čipsi un Tymbark.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas zolītes federācijas Jauniešu nodaļas vadītājs M. Plēsums

« Atpakaļ