Jaunumi

2017.09.08 15:54

29.PASAULES VASARAS UNIVERSIĀDĒ STUDENTI IZCĪNA 3 MEDAĻAS UN LABO SAVUS PERSONISKOS REKORDUS

Ir noslēdzies lielākais un prestižākais studentu sporta pasākums - 29. Pasaules Vasaras Universiāde, kas norisinājās Ķīnā, Taipejā. Divu nedēļu garumā (19.08. - 31.08.2017.) Latviju godam 8 dažādos sporta veidos (volejbols, basketbols, vieglatlētika, paukošana, peldēšana, galda teniss, džudo un sporta vingrošana) pārstāvēja 71 atlēts no 15 Latvijas augstskolām. 142 valstu konkurencē Latvija medaļu kopvērtējumā ar izcīnīto sudraba un 2 bronzas medaļām ierindojās 49.vietā, apsteidzot tādas valstis kā Zviedrija, Norvēģija, Argentīna.

Pirmo medaļu - sudraba kaluma medaļu, Latvija studentu izlasei izcīnīja 200m skrējēja, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studente, Gunta Latiševa Čudare. Sportiste finišēja otrajā vietā ar rezultātu 23.15sek.(-1,4m/s), kas ir sportistes jauns personiskais rekords. Spītējot lietum, pērkona negaisam un pielijušajam vieglatlētikas stadionam, otro medaļu - bronzas medaļu, izcīnīja trīssoļlēcēja, Ventspils augstskolas studente, Māra Grīva (13,58 m).  Šis ir arī Māras šīs sezonas labākais rezultāts.  Savukārt vēsturisku panākumu Latvijas un Latvijas studentu sporta vēsturē guva mūsu vīriešu studentu basketbola izlase, kas izcīnīja augsto 3.vietu. Līdz šim Universiādēs neviena sporta veidu komanda vēl nebija izcīnījusi medaļu, augstāko sasniegumu līdz šim bija izcīnījuši 28.Ziemas Universiādē Almati studentu hokeja izlase - 6.vieta un 28.Vasaras Universiādē Gwangju vīriešu volejbola izlase - 7.vieta.

Individuālo sporta veidu vidū mūs īpaši priecēja arī citi vieglatlēti, peldētāji un džudisti, jo virkne rezultātu bija ierindojami sportistu individuālo rekordu vai sezonas labāko sasniegumu sarakstā. Vieglatlētikā 100m skrējienā Anna Paula Auziņa izcīnīja 18.vietu, ar rezultātu 12.01sek., bet priekšskrējienā uzrādītais rezultāts 11.86sek. ir viņas jaunais personiskais rekords. Anna arī 200m skrējienā ar rezultātu 24.49sek. laboja savu sezonas labāko rezultātu. Savu sezonas labāko rezultātu laboja arī 800m skrējējs Pauls Ārents (1:52.03), izcīnot 24.vietu. Labus sniegumus vieglatlētikā uzrādīja arī mūsu šķēpmetējā Anete Kociņa, kas ar rezultātu 58.49m ierindojās 6.vietā, trīssoļlēkšanā Santa Matule izcīnīja 7.vietu (12.91 m), pusmaratonā Jānis Višķers ierindojās 8.vietā (1:09:16) un 9.vietu daudzcīņā izcīnīja Reinis Krēgers (7143 p.).

Jāuzteic arī mūsu džudistu sekmīgie starti. Mūsu karognesējs, Latvija Universitātes students Dāvis Dūda svara kategorijā līdz 90 kg izcīnīja augsto 7.vietu. Pirmo reizi Universiādē mūsu džudisti startēja arī komandu stafetē un komandu kopvērtējumā starp 27 komandām izcīnīja 7.vietu. Komandā startēja Filips Mikuckis, Vadims Lando, Dāvis Dūda un Dmitrijs Fedosejenkovs.

Latvijas studentu izlases rezultātus skatīt ŠEIT

Latvijas studentu izlases sastāvu un pārstāvošās augstskolas skatīt ŠEIT

Latvija Augstskolu sporta savienība izsaka lielu pateicību visiem, kuri sekmēja sportistu gatavošanos Universiādei! Latvijas studentu izlasi atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Rīgas Dome, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Volejbola federācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas universitāte, Aizputes novada pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība, Vecumnieku novada pašvaldība, Taipejas misija Latvijas Republikā, "LNK INDUSTRIES GROUP" un citi individuālie atbalstītāji, kuri savu iespēju robežās sekmēja Latvijas studentu izlases veidošanu un sniedza dažāda veida atbalstu. 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece, 
studentusports@lspa.lv

« Atpakaļ