Jaunumi

2017.08.22 20:35

DŽUDISTU SEKMĪGIE STARTI 29.PASAULES VASARAS UNIVERSIĀDĒ

21.augustā Taipejā, 29.Pasaules Vasaras Universiādē norisinājās Džudo sacensības vīriešiem svara kategorija līdz 90kg un svara kategorijā līdz 81 kg.

Svara kategorijā līdz 90 kg startēja mūsu karognesējs, LU students Dāvis Dūda. Dāvis pirmajā cīņa ar sāpju paņēmienu vinnēja Čīlieti Felipu Luza. Otrajā cīņā Taipejietim Čei-Vei Hseham pēc cīņas 2 minūtes parādījās galvā trauma. Trauma bija nopietna un ārsti nevarēja apstādināt asinis, kas automātiski Dāvim iedeva iespēju cīnīties tālāk. Trešajā cīņā Dāvis ar smuku metienu pāri gurnam uz atzīmi Ippon, vinnēja Argentīnieti Tomasu Spikiermannu Ceturtajā cīņā ar Pasaules čempionu, Olimpisko spēļu medaļnieku Donghamu Gvaku, Dāvis nokrita uz atzīmi Vaza-ari un vēlāk dabūja 3 piezīmes, kas neļāva viņam turpināt cīņu. Korejietis vēlāk kļuva par Universiādes čempionu.

Piektajā cīņā Dāvis bija spēcīgāks par Poli Patriku Ciečomski, bet sestajā cīņā zaudēja Azerbaidžānietim Firudinam Dadaševam, kurš vēlāk Universiādē ieņēma 3.vietu. Dāvis Dūda 29. Pasaules Vasaras Universiādē izcīnīja 7.vietu.

 

Kategorija līdz 81kg startēja Filips Mikuckis. Sportistam pirmais pretinieks uz cīņu neizgāja. Otrā cīņa notika ar Kolumbijas pārstāvi Džuanu Bahomon-Pinzonu. Filips cīņas sākumā nometa pretinieku uz Vaza-ari, un pēc neilga brīža atkārtoja metienu un pabeidza cīņu noturot pretinieku uz lāpstiņām 20 sekundes.


Trešajā cīņā Kipras pārstāvis Pedias Konnari, sagādāja mūsu sportistam grūtības. Cīņas pēdējās sekundēs rezultāts tika izlīdzināts. Papildlaikā Filipam izdevās nomest pretinieku uz muguras. Ceturtajā cīņā Filipam pretī nāca Universiādes uzvarētājs no Korejas - Seungsu Lee. Nogurums darīja savu un Filips cīņu zaudēja. Piektajā cīņā Filips piekāpās Polim Jakubam Kubiniecam. Filips Mikuckis 29.Pasuales Universiādē izcīnīja 9.vietu. 

 

Informāciju sagatavoja džudists Vadims Lando

  No kreisās: džudists Vadims Lando, Dāvis Dūda un LASS prezidente Agita Ābele Foto: Sandra Škutāne

« Atpakaļ