Jaunumi

2017.08.20 20:49

AR KRĀŠŅU UGUŅOŠANAS ŠOVU TIEK ATKLĀTA XXIX PASAULES VASARAS UNIVERSIĀDE

19.augustā Taipejas arēnā norisinājās 29.Pasaules Vasaras Universiādes atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās 141 valsts un vairāk kā 7700 dalībnieki. Arī 69 Latvijas delegācijas dalībnieki svinīgā noskaņojumā iesoļoja arēnā.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās un savus apsveikumus atlētiem veltīja Starptautiskās studentu sporta federācijas (FISU) prezidents Olegs Maticins, Taipejas pilsētas mērs Ko Wen-Je un tika atskaņots video sveiciens no Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Tomasa Baha. Atklāšanas ceremonijā galvenais notikums bija lāpas iedegšana, kas savu ceļu uz Taipejas arēnu veica no Itālijas pilsētas Turīnas. Lāpa tika ienesta stadionā un kā pēdējais lāpu saņēma profesionālais beisbolists - Chen Chin-Feng. Pēc lāpas saņemšanas tika aizdedzināta beisbola bumbiņa un sportists ar beisbola nūju to trāpīgi raidīja lāpas virzienā. Taipeja pārsteidza arī ar krāsainajiem un daudzpusīgajiem šoviem, kas atklāja organizatoru pilsētas daudzpusīgās puses - garīgā, mainīgā, demokrātiskā, tehnoloģiskā un kulinārā Taipeja.

Krāšņo ceremoniju diemžēl nedaudz aizēnoja miermīlīgais protesta incidents pie Taipei arēnas, kad, drošības apsvērumu dēļ, lielākajai daļai delegāciju, tai skaitā arī Latvijai, īsi pirms iziešanas arēnā tika paziņots par izmaiņām atklāšanas parādē un pat iespējamo tās atcelšanu ar dalībnieku klātbūtni. Taipei arēnā šīm valstīm tika ienesti tikai karogi. Šajā situācijā ir jāuzteic drošības policijas darbs, kas ātri šo incidentu novērsa un delegācijām tika paziņots, ka parāde turpināsies un atlētiem atļaus iesoļot Taipejas arēnā. Ierodoties arēnā mūsu karogs jau plīvoja stadionā, bet tas neliedza mūsu karognesējam, džudistam Dāvim Dūdam ienest mūsu pašu mazo sarūpēto Latvijas karogu.

Svētki ir izdevušies un atlēti jau 20.augustā dosies uz pirmajiem startiem. Novēlam atlētiem sekmīgus startus un izturību.

Informāciju sagatavoja: LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece

Karogu ienešana stadionā. Foto: Sandra Škutāne

« Atpakaļ