Jaunumi

2017.08.03 19:10

9.AUGUSTĀ NOTIKS 29. PASAULES VASARAS UNIVERSIĀDES PRESES KONFERENCE - NOSAUKS LATVIJAS STUDENTU IZLASES SASTĀVU

Trešdien - 9. augustā plkst. 13:00, "LNK INDUSTRIES GROUP" Centrā (Rīga, Jāņa Daliņa iela 15., 1.stāva konferenču zāle), Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) sadarbībā ar “Latvijas Universitātes sportu” rīkos preses konferenci, kurā informēs par Latvijas studentu gatavošanos 29. pasaules vasaras Universiādei un nosauks Latvijas studentu komandas sastāvu dalībai šajā Universiādē.

Preses konferencē piedalīsies Taipejas misijas vēstnieks Latvijā Wu Rong - Chuan, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes pārstāvji, LASS prezidente Agita Ābele, kā arī izlases sportisti, viņu treneri un atbalstītāji. Preses konferences ietvaros būs iespēja iepazīties ar Latvijas studentu basketbola izlases atbalstītāju, kā arī iegūt informāciju par komandas aizvadīto sagatavošanās posmu un gaidāmo startu pasaules Universiādē.

29.pasaules vasaras Universiāde norisināsies no 17. - 31. augustam Ķīnā, Taibejā. Šajās starptautiskajās sporta sacensībās, kas tiek vērtētas kā otrās prestižākās sacensības pēc Olimpiādes spēlēm, Latviju pārstāvēs 71 atlēts no 15 Latvijas augstskolām: 21 studenti no Latvijas Universitātes (LU), 17 studenti no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), 6 studenti no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), 6 studenti no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), 4 studenti no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), kā arī pa 2 studenti no Biznesa augstskola Turība (BAT), Stokholmas Ekonomikas augstskolas (SSE), Ventspils Augstskola (VeA), Valsts robežsardzes koledža (VRK), Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA),pa 1 studentam no Valsts Policijas koledžas (VPK), Liepājas Universitātes (LiepU), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA), Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) un Daugavpils Universitāte (DU). Delegācija startēs arī 1 students no IT Kopenhāgenas universitātes un 1 students no Kanzasas štata Universitātes (KSU). 

Kopā Latvijas studenti startēs 8 sporta veidos: basketbolā, džudo, galda tenisā, paukošanā, peldēšanā, vieglatlētikā, sporta vingrošanā un volejbolā.

„Esmu pārliecināta, ka Latvijas studenti godam pārstāvēs mūsu valsti un gūs neaizmirstamu pieredzi, startējot kopā ar pasaules slavenākajiem sportistiem!” uzsver LASS prezidente un delegācijas vadītāja Agita Ābele. “Pasaules Universiādes tāpat kā Olimpiādes spēles var lepoties ar vērienīgiem izglītojošiem un starpkultūru pasākumiem, kas allaž ikvienam dalībniekam sniedz spilgtus iespaidus.”

Vairāk informācijas par Universiādi skatīt šeit: www.2017.taipei/home

Pateicamies visiem, kuri sekmēja sportistu gatavošanos Universiādei!

Latvijas studentu izlasi atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Rīgas Dome, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Volejbola federācija, sporta veidu federācijas, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas universitāte, sportistu augstskolas, Aizputes novada pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība, Vecumnieku novada pašvaldība, Taipejas misija Latvijas Republikā, "LNK INDUSTRIES GROUP" un citi individuālie atbalstītāji, kuri savu iespēju robežās sekmēja Latvijas studentu izlases veidošanu un sniedza dažāda veida atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece, studentusports@lspa.lv

 

« Atpakaļ