Jaunumi

2017.05.16 10:31

LATVIJAS XXVII UNIVERSIĀDE BASKETBOLĀ

Nedēļas nogalē noslēdzās Latvijas XXVII Universiāde basketbolā. Turnīru rīkojot Latvijas Augstskolu sporta savienībai kopā ar biedrību "Studentu Basketbola līga" 3 dienu garumā tika noskaidrotas Universiādes uzvarētāji gan kungu, gan dāmu sacensībās.

Dāmu turnīrs piedalījās četras komandas, kuras izspēlēja grupu turnīru, sacenšoties katra ar katru. Uzvarot visas trīs spēlēs par Latvijas XXVII Universiādes uzvarētājām tika kronētas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentes. Sīvākas konkurentes cīņā par pirmo vietu bija Latvijas-Igaunijas apvienotā čempionāta sievietēm dalībnieces Rīgas Stradiņu Universitāte. Savstarpējā spēlē ar rezultātu 55:49 pārākas bija LSPA studentes. Trešo vietu izcīnīja cita Latvijas-Igaunijas apvienotā čempionāta sievietēm dalībniece Latvijas Universitātes dāmu komanda. Bet ceturto vietu ieņēma Rīgas Tehniskās Universitātes komanda.

Spēļu rezultāti:
RSU – RTU 61:15
LSPA – LU 56:39
RTU – LU 35:67
RSU – LSPA 49:55
LSPA – RTU 71:46
LU – RSU 33:52

Kungu sacensībās piedalījās sešas komandas no Rīgas, kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA). Šoreiz nācās iztikt bez Vidzemes augstskolas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (abas komandas sacentās Studentu basketbola līgas finālā, kā arī tikko bija noslēgušas Latvijas 2.divīzijas fināla sacensības), Ventspils Augstskolas un Liepājas Universitātes komandām, kas Universiādē ir piedalījušās iepriekšējos gadus. Kungu komandas tika sadalītas 2 grupās pēc pagājušā gada rezultātiem, līdz ar to A grupā spēlēja (Latvijas Universitāte – 1, LSPA, RTA), bet B grupā sacentās (RSU, LSPA, LU-2 un RTU). Tāpat kā dāmas ar kungi apakšgrupās aizvadīja spēles katra ar katru, bet, atšķirībā no dāmu sacensībām, katras grupas divas labākās vienības tikās ar otras grupas divām labākajām komandām veidojot pusfinālus. A grupā vietu sadalījums bija sekojošs: 1.vieta LU-1 (2:0), 2. vieta LSPA (1:1), 3.vieta RTA (0:2), bet B grupā 1.vieta RTU (3:0), 2.vieta RSU (2:1), 3.vieta LU-2 (1:2), 4.vieta BA (0:3). Līdzīgi spēkojoties ar pārējām komandām ceturto vietu grupā un 7.vietu kopvērtējumā izcīnīja Banku augstskola. Spēlē par 5-6.vietu Universiādē uzvaru izcīnīja LU-2 komanda, kas ar rezultātu 75:56 uzvarēja  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentus. Izspēlējot pusfinālus noskaidrojās, ka spēlē par 3.-4.vietu sacentīsies abas B grupas komandas RSU (pusfinālā zaudēja LU-1 ar rezultātu 42:102) un RTU (pusfinālā pagarinājumā atzina LSPA studentu pārākumu ar rezultātu 76:81). Spēlē par 3.vietu RSU atspēlējās RTU par apakšgrupu turnīrā piedzīvoto zaudējumu un izcīnīja bronzas godalgas. Spēle noslēdzās ar rezultātu 104:69 par labu Rīgas Stradiņa universitātei.

Fināla cīņās savu "OlyBet" Latvijas Basketbola līgā gūto pieredzi apliecināja Latvijas Universitātes studentu pirmā komanda, kas finālspēlē pārliecinoši pārspēja LSPA studentus ar rezultātu 109:66.

Sīkāk rezultātus skatīt ŠEIT

27.Universiādes basketbolā kungu sacensību vietu sadalījums
1.vieta LU-1
2.vieta LSPA
3.vieta RSU
4.vieta RTU
5.vieta LU-2
6.vieta RTA
7.vieta BA
Informāciju sagatvoja,
Latvijas XXVIII Universiādes organizatori biedrību "Studentu Basketbola līga" 

« Atpakaļ