Jaunumi

2017.05.04 18:56

Studentu sporta trakākā nedēļa - Volejbola, Basketbola, Vieglatlētikas un Estētiskās vingrošanas sacensības

Aizritot neierasti garākām, tomēr kā katru gadu, patriotiskām brīvdienām, studenti atgriežas sporta laukumos. Šī nedēļa būs sporta notikumiem bagāta, jo savā starpā cīnīsies volejbola, vieglatlētikas, basketbola, kā arī estētiskās vingrošanas studenti.

            Viens no iespaidīgākajiem studentu sporta pasākumiem “Basketbola trakums” arī šogad norisināsies gan dāmu, gan vīru konkurencē. Puišu konkurencē šogad sapulcētas 7 komandas – Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA), Rīgas Stradiņa Universitāte (RSU), Banku augstskola (BA) un arī Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) komanda. Taču sieviešu konkurencē par čempiona titulu šogad cīnīsies 4 augstskolas – RSU, LSPA, LU un RTU komandas. Pirmās spēles paredzētas 12.maijā vīru konkurencē, kur 2017.gada “Basketbola trakumu” atklās RSU un RTU augstskolu duelis. Spēles tiks aizvadītas Meža skolā (vīrieši) un LSPA jaunajā sporta zālē (sievietes). Sīkāk ar spēļu grafiku iespējams iepazīties ŠEIT.

            Bez cīņām par bumbu zem groza, uz stadiona skrejceļiem būs vērojamas arī vieglatlētu cīņas. Sacensības vieglatlētikā norisināsies no 12.05.-13.05. Skolas ielā 21, Ogrē un pirmās uz zemā starta paliktņiem stāsies meitenes 100m priekšskrējiena sacensībās. Dienas turpinājumā būs vērojami arī 100m priekšskrējieni vīriem un 400m, 1500m, 100m un 5000m finālskrējieni gan vīriešu, gan dāmu konkurencē. Bez skriešanas distancēm par medaļu komplektiem cīnīsies arī soļotāji 3000m (sievietes) un 5000m distancēs (vīrieši), lodes grūdēji, šķēpa metēji, tāllēcēji, 3 soļlēcēji, diska metēji, kā arī augstlēcēji. Ar pilnu sacensību programmu iespējams iepazīties ŠEIT.

            Kamēr Rīgā noris basketbols, bet Ogrē vieglatlētikas sacensības, Jelgavā bumbas lidos pār tīklu, proti, Latvijas Universiāde Volejbolā. Arī volejbolisti cīnīsies gan dāmu, gan vīru konkurencē un spēles paredzētas 13.05. – 14.05., Tērvetes ielā 91 D (vīrieši) un Raiņa ielā 1 (sievietes). Vīru konkurencē šogad cīnīsies 7 augstskolas – LSPA, LU, RTU, RSU, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte (LLU), Daugavpils Universitāte (DU) un Nacionālā Aizsardzības akadēmija (NAA). Vienas spēles ilgums – 2 uzvarēti seti un pirmās komandas laukumos dosies ap plkst. 09:00. Kamēr vīri cīnās vienā zālē, otru zāli Raiņa ielā 1 aizpildīs 7 meiteņu komandas starp, kurām šogad pārstāvētas sešas augstskolas – RSU, RTU, DU, LSPA, LU un LLU. Arī meitenes spēles aizvadīs 3 setu formātā un cīņas par fināliem notiks 14.maija pēcpusdienā. Vīriešu spēļu grafiks apskatāms šeit un tepat blakus arī meiteņu spēļu grafiks.

            Tomēr, ja basketbolisti šķiet par garu un vieglatlēti par ātru, Studentu čempionāta ietvaros 13.05., Cigoriņu ielā 3, Rīgā, norisināsies Estētiskās vingrošanas sacensības dāmām. Komandas 4-6 dalībnieču sastāvā, demonstrējot obligātos un noteikti arī papildus elementus, cīnīsies par lielāko punktu summu. Punkti būs jāpelna gan priekšsacīkstēs, gan finālsacensībās, kurās kopā iespējams iegūt 40 punktus. Pieteikumi iesniedzami līdz 11.maijam, galvenajai sacensību tiesnesei Marutai Hofertei uz epastu – maruta.hoferte@inbox.lv.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas students – Harijs Ortveins, harijs.ortveins@lspa.lv

 

« Atpakaļ