Jaunumi

2017.02.13 23:45

28.PASAULES ZIEMAS UNIVERSIĀDE – IEGŪTA ZELTA MEDAĻA, PĀRSPĒTI PERSONĪGIE REKORDI UN IZCĪNĪTAS AUGSTĀKĀS VIETAS ZIEMAS UNIVERSIĀDĒS

No 29.01. - 08.02.2017. Kazahstānas pilsētā Almati norisinājās 28.Pasaules Ziemas Universiāde. Dalībai Universiādē tika akreditētas 58 valstis un vairāk kā 2000 atlēti. Šī Universiāde Latvijas vēsturē tiks atzīmēta ar to, ka pirmo reizi Ziemas Universiādē Latvijai tiek izcīnīta zelta medaļa, par ko parūpējās Universiādes atklāšanas ceremonijas karognesējs, olimpietis, kalnu slēpotājs - Kristaps Zvejnieks. Pēc medaļu ranga Latvija ar 1 izcīnīto zelta medaļu ierindojas augstajā 14.vietā. Kopumā Latviju šajā Universiādē pārstāvēja 26 sportisti no astoņām Latvijas augstskolām!

Kalnu slēpošanā Latviju pārstāvēja 2 sportisti un arī brāļi - LSPA students, olimpietis Kristaps Zvejnieks un BAT students Miks Zvejnieks. Uz Universiādi devās arī trenere Jana Zvejniece.

Pirmais uz starta devās Kristaps Zvejnieks. Super G disciplīnā sportists izcīna 14.vietu. Alpine Combined disciplīnā sportists uzrādīja labāko rezultātu (1.vieta) un Pasaules Ziemas Universiādē Latvijai izcīna pirmo medaļu vēsturē. Giant slalom disciplīnā iegūta 8.vieta un Slalom disciplīnā - augstā 5.vieta.

Miks Zvejnieks startēja Giant slalom un Slalom disciplīnās. Giant slalom disciplīnā M.Zvejnieks izcīnīja 42.vietu un Slalomā 23.vietu.

Šorttrekā startēja LSPA students Endijs Vīgants. Endijs sacentās 3 disciplīnās un jāuzsver, ka divās no tām - 500m un 1000m, sportists laboja savus personīgos rekordus! 1500m distancē sportists izcīnīja 20.vietu (2:26.362). Ar jauniem personīgajiem rekordiem sportists 500m distancē finišēja 24.vietā (0:44.681), bet 1000m distancē – 19.vietā (1:31.192).

Snovbordā Latviju pārstāvēja LU studente Elīna Zvaigzne. Sportiste startēja 2 disciplīnās – Parallel Giant slalom un Parallel slalom, kurās attiecīgi izcīnīja 28. un 25.vietu. Sportiste atdzīst, ka konkurence ir augsta un šīs sacensības noteikti bija kā labs starts nākamajai Pasaules Ziemas Universiādei Krievijā, Krasnojarskā.

Hokeja izlases sastāvā tika iekļauti 22 sportisti, kuri pārstāvēja ne tikai savas augstskolas, bet arī Latvijas virslīgas klubus. Latvijas studentu hokeja izlase 28.Pasaules Ziemas Universiādē izcīna līdz šim augstāko vietu - 6. Pēc spēlēm tika secināts, ka Latvijai ir iespējams cīnīties arī par vēl augstākām vietām, jo cīņa par 3.vietu arī šajā Universiādē nebija nekas neiespējams. Puiši izteica vēlmi un gatavību startēt arī nākamajā - 29.Pasaules Ziemas Universiādē, jo Latvija var!

Vārtsargi: Reinis Petkus (RTU) - HK Zemgale/LLU, Ints Bikars (LLU) - HK Zemgale/LLU. Aizsargi: Jānis Bullītis (LSPA) - HK Mogo, Iļja Makarovs (LiepU) - HK Liepāja, Mārtiņš Mežulis (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Rinalds Rosinskis (RISEBA) - HK Zemgale/LLU, Eduards Hugo Jansons (LLU) - HK Zemgale/LLU, Vjačeslavs Minajevs (LSPA) - HK Liepāja, Krists Apsītis (ISMA) - HK Kurbads, Edgars Kamoliņš (LSPA) - HS Rīga. Uzbrucēji: Sandis Zolmanis (LLU) - HK Kurbads, Juris Ziemiņš (LSPA) - HK Mogo, Māris Diļevka (LSPA) - HK Liepāja, Artjoms Ogorodņikovs (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Olafs Aploks (LU) - HK Zemgale/LLU, Sandis Grīnbergs (LSPA) - HK Prizma, Kristaps Millers (LLU) - HK Zemgale, Romāns Ņekļūdovs (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Oļegs Šišļaņņikovs (LSPA) - HS Rīga, Dāvids Kalvāns (LSPA) - Pārdaugava, Toms Tauriņš (LSPA) - HK Zemgale/LLU, Valters Freijs (LiepU) - HK Liepāja.

Sīkāk rezultātus skatīt šeit: http://www.fisu.net/results/winter-universiade/winter-universiade-2017-main-results

Kopumā visi 28.Pasaules Ziemas Universiādi atzina kā labāko līdz šim noorganizēto Ziemas Universiādi. Pirmo reizi Ziemas Universiādē bija atlētu ciemats, drošība bija augstākajā līmenī un atklāšanas ceremonija vēl nekad nav bijusi tik piesātināta ar dažādiem specefektiem un mākslinieciskiem uzvedumiem. Vairāki atlēti un arī olimpietis Kristaps Zvejnieks atzina, ka šī Universiāde ir noorganizētu tuvu Ziemas Olimpisko spēļu līmenim. Kazahstānas viesmīlība, sirsnība un izpalīdzība bija manāma ik uz soļa. Īpašu gaisotni radīja arī Latvijas delegācijas svinīgā pieņemšana, ko organizēja goda konsuls Almatā - Kaspars Kukelis un Latvijas vēstnieks Kazahstānā - Jurijs Pogrebņaks.

Jāpiemin arī fakts, ka 28.Pasaules Ziemas Universiādē Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidentei Agitai Ābelei, kā FISU izglītības komitejas loceklei, bija tas gods gan vadīt Zinātniskās konferences plenārsēdi, gan arī vienā no apbalvošanas ceremonijām pasniegt medaļas Universiādes uzvarētājām biatlonā. Visu izcīnīto un pārdzīvoto Agita raksturo lakoniski: “Sasniegumi, izaugsme un neaizmirstami iespaidi! – tāda mūsu atmiņā paliks 28.Ziemas Universiāde Almati!”

Liels paldies visiem sportistiem, treneriem, par izrādīto cīņas sparu un labajiem rezultātiem. Paldies mediķiem, organizatoriem un atbalstītājiem, kuri palīdzēja visas Latvijas sportistu delegācijas veidošanā un sekmīgu startu veicināšanā!

Īpaša pateicība studentu izlases finansiālajiem un personālresursu atbalstītājiem - Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Sporta federācijas padomei (LSFP), Latvijas augstskolām, Latvijas Hokeja federācijai (LHF), SIA “ITERA Latvija”, Jelgavas Novada pašvaldībai, kā arī Latvijas Virslīgas Hokeja klubiem!

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece, studentusports@lspa.lv
Latvijas delegācija pirms atklāšanas ceremonijas

Zelta medaļas ieguvējs, kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks

Latvijas studentu hokeja izlase

Šorttrekists Endijs Vīgants

Snovbordiste Elīna Zvaigzne

« Atpakaļ