Jaunumi

2010.12.10 15:57

Genādija Kartuzova komentāri par Galda tenisa sacensībām

Uzvar LU un RTU.

 

Latvijas XXI Universiādē galda tenisā piedalījās sešas sieviešu, astoņas vīriešu augstskolas. Nenoliedzami, ka katru gadu augstskolu skaits samazinās arī galda tenisā. Protams, dažas augstskolas kā Policijas Akadēmija, kura bija aktīva galda tenisā, tika likvidēta. Toties Daugavpils Universitātē, trenerim aizejot pensijā, tā arī komanda jau otro gadu nestartē šajās sacensībās. Tomēr dažās augstskolās vēl ir galda tenisisti, bet Universiādē nepiedalās. Neskatoties uz nelielu komandu skaitu, toties meistarības līmenis šoreiz bija augsts, jo piedalījās daudzi republikas izlases dalībnieki un daudzi, kuri galda tenisu ir spēlējuši dažāda ranga jaunatnes sacensībās.

Priecē fakts, ka šīs sacensības atnāca noskatīties LASS prezidents Uldis Švinks, kā arī mācību spēki Verners Mackars no LSPA un Ilvis Ābeļkalns no LU.

Vīriešiem komandu ieskaitē jau 20. reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas Universitāte. Tas ir savdabīgs rekords. Tāpat LU vīriešu izlase izcīnīja visas iespējamas zelta, sudraba un bronzas medaļas.

Un pjedestāli jau trešo gadu pēc kārtas pieder LU vīriešiem: Oļegs Kartuzovs, Jānis Cīrulis, Artūrs Reinholds. Arī vīriešu dubultspēlē jau piekto reizi pēc kārtas uzvar Oļegs Kartuzovs un Jānis Cīrulis.

Sievietēm pēc vairāku gadu pārtraukuma uzvarēja RTU un pateicoties Baibai Bogdasarovai, kura četrus gadus mācījās LU un guva panākumus tieši šai augstskolai, bet šogad maģistratūrā iestājās RTU un nodrošināja šai augstskolai panākumu.

Baiba uzvarēja vienspēlē un kopā ar Ievu Indriksoni sieviešu dubultspēlē. Tas arī nodrošināja RTU pārsvaru par LU, jo pēc individuāliem rezultātiem – punktu skaits bija vienāds un visu izšķīra tieši dubultspēle.

Šoreiz viss sudrabs LU sieviešu komandai: Antra Vīnerte – 2. vieta vienspēlē un 2. vieta sieviešu dubultspēlē kopā ar Lauru Meinardi. Jāuzslavē arī RSU, kuri izcīnīja 3. vietu gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

 

Informāciju sagatavoja šo sacensību galvenais tiesnesis, kurš jau ir 21 gadu šajā amatā – Genādijs Kartuzovs.

« Atpakaļ